Twój koszyk jest pusty

logowanie | rejestracja

logo
Kontakt | Do pobrania | Koszt dostawy | O Ogrzewaniu Podłogowym | Dlaczego Elektra ? | Regulamin | Poradnik | Polityka prywatności | formularz kontaktowy
Menu
Producenci

Ostatnio dodane
1. Jednostka Centralna FLEXIT CVR-4000 WiFi
2. Mata Grzejna SnowTec Tuff 400/27,0 (16,2m2) 400V
3. Mata Grzejna SnowTec Tuff 400/25,0 (15,0m2) 400V
4. Mata Grzejna SnowTec Tuff 400/22,0 (13,2m2) 400V
5. Mata Grzejna SnowTec Tuff 400/20,0 (12,0m2) 400V
6. Mata Grzejna SnowTec Tuff 400/17,0 (10,2m2) 400V
7. Mata Grzejna SnowTec Tuff 400/15,0 (9,0m2) 400V
8. Mata Grzejna SnowTec Tuff 400/13,0 (7,8m2) 400V
9. Mata Grzejna SnowTec Tuff 400/10,0 (6,0m2) 400V
10. Mata Grzejna SnowTec Tuff 400/8,0 (4,8m2) 400V
Statystyki
użytkowników online: 9
zalogowanych: 0
liczba odsłon: 4594303
O Nas
Serdecznie witamy na stronie internetowej firmy Elkab. Oferując Państwu elektryczne ogrzewanie podłogowe, dajemy to, co niezbędne, by doskonale zadbać o ciepło domowego ogniska: profesjonalne przewody i maty grzejne, grzejniki. Aby ułatwić Państwu zapoznanie się z ofertą, udostępniamy Państwu bogaty katalog produktów – kompleksowe elektryczne ogrzewanie podłogowe mogą Państwo nabyć wygodnie poprzez możliwość zakupów internetowych. Polecamy Państwu maty grzejne i inne produkty z pełnym przekonaniem – ich jakość broni się sama. Zapraszamy

strona główna: Maty Grzejne Pod Panele » Maty WoodTec 60W/m2

Mata Grzejna WoodTec1 60/2,0m2

Mata Grzejna WoodTec1 60/2,0m2

producent:
ElektraPowiadom znajomego


brutto: 234.00 zł

netto: 190.24 złTyp : WoodTec1 60/2,0m2
Wymiary [mxm] : 0,5x4,0
Moc : 120 W
Powierzchnia grzejna [m2] : 2,0
Gwarancja : 10 lat
Opakowanie zawiera:
- Matę Grzejną ELEKTRA WoodTec1
- rurkę ochronną (peszel) do przewodów przyłączeniowych
- rurkę ochronną (peszel) do czujnika temperatury
- pogłębioną puszkę instalacyjną fi 60 do regulatora temperatury
- dwie złączki elektryczne
- paski samoprzylepnej taśmy aluminiowej
- obszerną instrukcję montażu
- kartę gwarancyjną i 10 lat Gwarancji Producenta !!!


Zastosowanie
Maty grzejne ELEKTRA WoodTec. Przeznaczone są do ogrzewania podłóg wykonanych z paneli podłogowych lub desek warstwowych.
Mogą służyć jako podstawowy system grzewczy lub być uzupełnieniem już istniejącego.

Charakterystyka

Maty grzejne ELEKTRA WoodTec1 produkowane są w gotowych zestawach o szerokości 50 cm i długości od 4,0 do 24,0 m oraz grubości 1,5 mm. Przewód grzejny przyklejony jest do siatki z tworzywa sztucznego z jednej strony, z drugiej jest przykryty na całej powierzchni folią aluminiową. Folia aluminiowa stanowi ekran ochronny przewodów grzejnych. Mata grzejna WoodTec1 zakończona jest z obu stron przewodem zasilającym o długości 4.0 m. Istnieje możliwość instalowania dwóch lub większej ilości mat w jednym pomieszczeniu.
 W takim przypadku maty należy połączyć równolegle.
 
Wybór maty grzejnej
Dobierając długość maty grzejnej (szerokość maty jest stała i wynosi 50 cm), lub kilku mat, jeżeli wymaga tego wielkość pomieszczenia, należy rozplanować jej (ich) ułożenie na powierzchni całego pomieszczenia lub na wybranych fragmentach. Nie wolno układać maty w miejscach planowanej stałej zabudowy pomieszczenia. Macie grzejnej można nadać pożądany kształt poprzez cięcie siatki oraz folii aluminiowej (nie można przeciąć przewodu grzejnego) i obracaniu maty w odpowiednim kierunku.

Wybór regulatora temperatury

Nieodzownym elementem systemu ogrzewania podłogowego jest regulator temperatury.
Za pomocą regulatora podłączamy matę do instalacji elektrycznej. Regulator zapewnia pożądaną temperaturę podłogi lub powietrza.
Jeżeli maty grzejne są jedynie uzupełnieniem istniejącego już (podstawowego) systemu grzewczego, to użytkownika interesuje efekt tzw. “ciepłej podłogi" - wówczas należy zastosować regulator temperatury wyposażony wyłącznie w czujnik podłogowy, który pozwala na utrzymanie pożądanej temperatury podłogi.
 Jeżeli maty grzejne są podstawowym źródłem ogrzewania, to użytkownika interesuje uzyskanie optymalnej temperatury powietrza w pomieszczeniu wówczas należy zastosować regulator temperatury mierzący temperaturę powietrza, tzn. regulator z czujnikiem powietrznym i zabezpieczającym czujnikiem podłogowym (ten typ regulatora mierzy temperaturę powietrza, a jednocześnie czujnik podłogowy zabezpiecza podłogę i matę grzejną przed przegrzaniem).
Do sterowania temperatury można zastosować regulator elektroniczny, który utrzymuje stałą temperaturę lub regulator elektroniczny z programatorem posiadający możliwość programowania temperatury w cyklu dziennym oraz tygodniowym.
Typ ogrzewania:
podstawowe - typ regulatora temperatury:
pomocnicze efekt ciepłej podłogi
 
Eksploatacja
Obsługa systemu grzejnego ogranicza się do nastawienia pożądanej temperatury podłogi za pomocą regulatora temperatury.
Należy pamiętać, że grzejnikiem jest cała powierzchnia podłogi lub jej część i dlatego nie wolno wprowadzać takich zmian w umeblowaniu, czy w przeznaczeniu pomieszczeń, które utrudniłyby oddawanie ciepla z ogrzewanej podłogi.
 Dlatego też, nie należy stawiać na podłodze dużych powierzchniowo przedmiotów, np. materacy czy mebli bez nóżek, które całą powierzchnią przylegałyby do podłogi.
W podłodze wolno wiercić otwory po upewnieniu się, gdzie ułożone są przewody grzejne maty (na podstawie dokumentacji powykonawczej lub trasy przewodu grzejnego maty zlokalizowanej odpowiednim przyrządem).

 Maty Grzejne WoodTec - [instrukcja instalacji]
 


Sklepy internetowe Shoper.pl Webdesign - DevMark